Nadchodzi, niebezpieczny sezon kleszczy

Rozpoczęcie wiosny i okresu, kiedy jest ciepło każdemu kojarzy się z miłym czasem spędzonym na dworze. Jednak w tym okresie pojawia zawsze się kilka niebezpieczeństw. Jednym z nich to kleszcze są to owady, które pojawiają się pod koniec marca lub na początku kwietnia I trwa do listopada.

Oczywiście jak zima będzie, bardzo mroźna to pojawią się później, bo ich aktywność zależy od temperatury w powietrzu. W tym artykule przygotowaliśmy, ważne informacje, o kleszczach Jak jesteś osobą, która ciekawi się tym tematem lub chce dowiedzieć się jak ochronić się przed tym szkodnikami. To przeczytaj ten artykuł.

Czym grozi ukąszenie przez kleszcza?

Praktycznie zawsze znajdują się różnego rodzaju drzewach, krzaków, tui itd. ich niebezpieczeństwo polega na czekaniu ofiary, która podejdzie, pod jakiś krzak lub drzewo wtedy kleszcz zeskakuje na ofiarę. Następnie wbijają się do skóry. Kleszcze posiadają aparat gębowy, który kujący i ssący. Składa się to z rurkowaty hypostom, który jest zaopatrzony w liczne ząbki.

Dzięki temu kleszczowi o wiele lepiej jest się chwycić skóry człowieka. Kleszcze są bardzo szybkie i szybko mogą przemieszczać się po ciele osoby, na której się znajdują. Kleszcz to bardzo duże niebezpieczeństwo, ponieważ jeśli nas ukąsi, powoduje to zakażenie krętkiem Borrelia burgdorferi.

Jak kleszcz nas ukąsi, pojawia się w miejscu ukąszenia swędzący i zaczerwieniony guzek. Zazwyczaj taka zmiana nie przekracza 5 cm. Borrelia burgdorferi jest to choroba, która z biegiem czasu może spowodować: zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych, porażenie nerwu twarzowego, zapalenie nerwu wzrokowego i wiele innych chorób. Możesz wykonać badanie kleszcza. Więcej na ten temat na stronie: https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-cena/

Jak się chronić przed kleszczami?

Przed kleszczami można się oczywiście chronić. Kleszcze to szkodnik, które są najczęściej nie wyżej niż 1,5 metra dlatego nic dziwnego, że najchętniej wczepiają się w skórę na nogach. Można zmniejszyć to zagrożenie poprzez zakładanie długich spodni a nogawki najlepiej włożyć w nogawki i włożyć wysokie buty. My w tym artykule postaraliśmy się jak najbardziej opisać szkodniki, którymi są kleszcze. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się jakiś ważnych informacji.