Nowe auta dostawcze na rynku – jakie marki wybrać?

Nowe auta dostawcze na rynku - jakie marki wybrać?

Wybór auta dostawczego to bardzo ważna decyzja. Od tego zależy powodzenie w prowadzeniu Twojego biznesu, dlatego warto dobrze się zastanowić, gdzie ulokować pieniądze. Producenci mają do zaoferowania mnóstwo wariantów, postanowiliśmy sprawdzić, jakie modele przedstawiają Mercedes, Volkswagen i Renault.

Mercedes – auta dostawcze dla najbardziej wymagających

Bogata oferta samochodów i wariantów sprawia, że w salonach Mercedes można dostać bólu głowy od możliwości do wyboru. Znajdziesz tutaj najlepsze auta dostawcze do przewożenia osób oraz ładunków, a ich wielkość możesz dopasować do własnych potrzeb.

Jeśli potrzebujesz kompaktowego auta, to doskonałym wyborem będzie Citan. To bardzo praktyczne auto, którym możesz przewieźć 5 osób w wariancie Tourer. Jeśli nie potrzebujesz tylnej kanapy, zależy Ci tylko na dużej powierzchni załadunkowej, to doskonałym wyborem będzie Citan Furgon.

Dla osób, które szukają nowych i ekologicznych rozwiązań, przeznaczony jest model eCitan. To w pełni elektryczne auto, którego zasięg wynosi aż 285 km. Ten wynik czyni go liderem w tej klasie samochodów, bardzo dobrze się sprawdzi do jazdy po mieście.

Nowe samochody dostawcze Mercedes charakteryzują się wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością. Oprócz modeli Citan, w ofercie niemieckiego producenta znajdują się także Vito i Sprinter. Jeśli chodzi o ich funkcjonalność, to jest ona na podobnych poziomie. Te dwa, wymienione wcześniej modele różnią się od siebie wielkością. Vito jest trochę mniejszy, Sprinter oferuje większe możliwości załadunkowe.

Bardzo ważnym aspektem jest to, że obydwa auta możesz również wybrać w wersji z silnikiem elektrycznym. Wydajny napęd, który pozwala na pokonywanie kolejnych kilometrów oraz możliwość szybkiego ładowania sprawiają, że te pojazdy są kilka długości przed innymi konkurencyjnymi modelami.

Dostawczaki od Renault

Francuski koncern również aspiruje do miana liderów na rynku samochodów użytkowych. Jednak porównując ofertę tych pojazdów z tym, co oferuje Mercedes, to wynik jest na niekorzyść Renault. Auta dostawcze tej marki są funkcjonalne, jednak pod względem jakości wykończenia wewnątrz oraz możliwości załadunkowych zdecydowanie ustępują niemieckiemu gigantowi.

Master E-Tech jest bezpośrednim konkurentem eSprintera. Porównując te dwa modele trudno nie odnieść wrażenia, że Mercedes jest bardziej wygodny w użytkowaniu. Komfortowa kabina oraz szybkość ładowania sprawiają, że to model od niemieckiego producenta zdecydowanie góruje nad konkurencyjnym modelem.

Biorąc pod uwagę elektryczne, kompaktowe pojazdy, które mają w swojej ofercie te dwie marki aut dostawczych, to należy porównać model eCitan z Kangoo E-Tech. I w tym starciu również górą jest model Mercedes, który bije swojego przeciwnika pod względem zasięgu.

Auta dostawcze od Volkswagena

Najnowsze auta dostawcze z oferty tej niemieckiej firmy to Caddy, Transporter i Crafter. Wymieniliśmy je od najmniejszego do największego. Warto zwrócić uwagę na ten ostatni, który jest też oferowany w wersji elektrycznej. To model, który jest bardzo praktyczny i oferuje wiele możliwości. Duża przestrzeń ładunkowa i silnik elektryczny świetnie się sprawdzą na krótkich odcinkach. Jednak porównując ten model do eSprintera, to z tego starcia zwycięsko wychodzi Mercedes.

VW auta dostawcze trzymają bardzo wysoki poziom, Caddy bardzo dobrze sprawdzi się w mieście, Transporter to uniwersalny model, którym dobrze się jeździ na krótszych i dłuższych odcinkach.

Mercedes – lider na rynku aut dostawczych

Rynek samochodów do przewozu osób i ładunków jest bardzo duży. Jednak jasno trzeba powiedzieć, że Mercedes swoją ofertą przewyższa konkurencję. Mnogość modeli do wyboru, jakość wykonania i nowoczesne technologie sprawiają, że zdecydowanie warto skorzystać z usług aut niemieckiego giganta.