W co grać żeby wygrać pieniądze? 5 pomysłów jak wygrać pieniądze

W co grać żeby wygrać pieniądze?

Wiele osób marzy albo o wielkiej wygranej, która pozwoli na odpoczynek w blasku osiągnięć, albo przynajmniej o dodatkowym zarobku do pensji. Zapewne każdy z nas zastanawia się lub przynajmniej zastanawiał się w co grać żeby wygrać pieniądze. Mimo, że szanse wygranej są albo zależne od szczęścia, czyli de facto rachunku prawdopodobieństwa, albo od naszego zaangażowania, to warto mieć świadomość gdzie można wygrać pieniądze.

1. Liczbowe gry losowe

Zapewne pierwszą rzeczą przychodzącą nam do głowy w kontekście wygrania pieniędzy są loterie organizowane przez Totalizator Sportowy. Główne kumulacje na pewno rozbudzają wyobraźnie, rekordowa wygrana w największej europejskiej grze liczbowej wynosiła aż 90 milionów euro, czyli około 405 milionów złotych. Należy jednak pamiętać, że szansa na wygranie głównej nagrody w Eurojackpot wynosi tylko 1 do 95 344 200, a w Lotto tylko 1:13 983 816, więc stosunkowo niewiele. Niektórzy wskazują, że loterie liczbowe są oszustwem a system informatyczny pozwala dowolnie manipulować wygranymi. Niemniej nie powinniśmy szukać swojej szansy w takich grach liczbowych.

2. Hazard

Gdy myślimy o tym jak wygrać pieniądze, to myślimy również o hazardzie. Amerykańskie filmy czy duże wygrane tzw. pokerzystów pokerowych sprawiają, że wygrana w grach hazardowych jest dla nas niezwykle kusząca. Jednak w hazardzie również nie powinniśmy szukać sposobu na wygranie pieniędzy. Oprócz tego, że możemy się uzależnić, paść ofiarą oszustów, to możliwe jest również nieprzestrzeganie polskich przepisów. Należy pamiętać, że nielicencjonowany hazard w Polsce jest zabroniony. Tak samo jak hazard przez Internet.

3. Bukmacher

Obstawianie wyników zdarzeń (czy to sportowych, czy innych), zwłaszcza dla ekspertów lub interesujących się sportem wydaje się niezwykle łatwym i szybkim sposobem na wygraną. Jednak szansa na naszą wygraną jest mocno zależna czy to od dyspozycji zespołu czy od innych trudno identyfikowalnych zmiennych. Kłopotliwy jest również brak planu, który szybko pozbawi nas pieniędzy a nie pozwoli wygrać. Część zaczynających przygodę z zakładami sportowymi wybiera dyscypliny na których się kompletnie nie znają lub kupują tzw. „pewniaki” czy „typy ekspertów”. Nie wydaje się, że jest to dobry sposób, ale dużo zależy od szczęścia. Również należy sprawdzać czy bukmacher jest legalny.

4. Konkursy i loterie producentów

Praktycznie codziennie robimy zakupy spożywcze. Część z producentów w celu zwiększenia sprzedaży organizuje loterie. Często wystarczy zarejestrować kod za pomocą strony internetowej. Mimo, że tutaj również nasza szansa jest znikoma, to udział w loterii jest dla nas tylko korzystaniem z sytuacji. Kupiony towar zostaje u nas a los na loterii jest zazwyczaj darmowy (wliczony w cenę produktu). Często w konkurach producentów nie można wygrać pieniędzy, ale np. samochód lub roczny zapas produktów. Dalej jest to jednak dość dobry sposób na wygranie pieniędzy (lub produktów łatwych do spieniężenia. Należy się jednak wczytywać w regulaminy – może się okazać, że w celu otrzymania wygranej konieczny jest zachowany paragon.

5. Ankiety

Prawdopodobnie najłatwiejszą szansą na wygraną pieniędzy są serwisy z ankietami lub konkursy w których warunkiem jest wypełnienie ankiety. Serwisy w zamian za podanie kilku danych będą nam wysyłać ankiety ośrodków badawczych i marketingowych. W zamian za rzetelne wypełnienie możemy otrzymać pieniądze rozumiane w świetle prawa jako nagroda konkursowa. Pojawiają się również konkursy organizowane czy to przez studentów, czy pracowników naukowych, w których warunkiem udziału jest wypełnianie ankiety lub dzienniczka. Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia możemy wygrać bon na zakupy lub pieniądze.